Kontakt

Scroll to next section

Kontakta PeopleProvide

Anna Möller

People & Development Manager​ / CEO
073-808 80 01
anna@peopleprovide.se

Mats Guting

People & Area Manager Interim
072-566 40 49
mats@peopleprovide.se

Elin Eriksson

People & Area Manager Recruitment
073-808 80 48
elin@peopleprovide.se

Liv Söderqvist

Recruiting externt / internt

073-023 85 91
liv@peopleprovide.se

Adrian Atterwall

Providing & HR Consultant 

073-808 82 50 
adrian@peopleprovide.se

Linn Johansson

People & HR Consultant

073-073 26 02
linn@peopleprovide.se

Elias Axelsson Björklund

Pre Sales & Digital Marketing Provider
073-818 88 80
elias@peopleprovide.se

Johan Sandberg Wiksten

People & HR Consultant 

073-808 82 02
Johan@peopleprovide.se

Eva Tiselius

People & HR Consultant

073-083 23 27
eva@peopleprovide.se

Stefan Norell

People & HR Consultant 
073-020 47 45
Stefan@peopleprovide.se

Stina Grönlund

People & Area Manager HR Business Support

Stina@peopleprovide.se

Daniel Del Campo

Client & People Provider

073-044 09 39
Daniel@peopleprovide.se

Paola Sedström

Admin & Office Provider

073-808 80 35
paola@peopleprovide.se

Henric Ek

Providing & HR Consultant

073-821 8808
Henric@peopleprovide.se

Camilla Ekström

Senior Providing & HR Consultant

0738088201

Camilla@peopleprovide.se

Olivia Karlegatt

Providing & HR Consultant

070-203 55 36
olivia@peopleprovide.se

Kontakta oss

Vi hör av oss till dig snarast!

Vi skapar framtidens HR

Vår HR-kompetens är framgångsfaktorn för våra kunder. PeopleProvide finns för att företag ska nå sina affärsmål.

Ett företag som växer

PeopleProvide skapades för att leverera den bästa HR-kompetensen. Därför har vi samlat ett 20-tal anställda och ett ännu större nätverk av konsulter som ser till att provida de allra bästa lösningarna inom HR efter behov. Allt vi levererar ska bidra till ökad lönsamhet och framgång, oavsett om det gäller HR-stöd eller rekrytering.

Sedan 2013 har PeopleProvide växt från grunden till att bli ett företag i framkant. Att vi fortsätter växa beror på våra medarbetare och konsulters engagemang i samarbete med våra kunder. Kompletterat med våra effektiva processer. Vi har en stark vilja att utvecklas och göra skillnad för både anställda och företag.

Ett annat sätt att se på HR

Vår största uppgift är att anpassa våra tjänster efter behov. Våra affärsdrivna medarbetare arbetar lyhört för att finna den enklaste lösningen för företags utmaningar. Vi ger hellre förslag än ställer massa frågor.

Här finns vi

Vi finns i Stockholm ett stenkast från Mariatorget på Swedenborgsgatan. Våra konsulter arbetar främst i områden kring Stockholm – men även i Göteborg och Malmö. Vi utvecklas ständigt våra tjänster för att kunna möta kunders behov. Kom gärna hit med din laptop och ta en kaffe. Eller hör bara av er. Vi talar gärna med framtida konsulter, medarbetare som vd, i behov av HR.

Vår historia

Även om vi är ett ungt företag har det hänt mycket. Här är en sammanfattning om företagets utveckling.

PeopleProvide grundas

Ett nytt företag grundas av Anna Möller för att kunna leverera HR-tjänster med stolthet.

2013

2015

Företaget växer

PeopleProvide har nu bland annat ett flertal anställda och har genomfört ett 40-tal rekryteringar och ett flertal konsultuppdrag. Företaget flyttar in på Katarinavägen i Stockholm.

HR Business support

För att kunna möta olika företags behov av HR-tjänster utökar PeopleProvide sitt utbud från konsulter och rekrytering till att även erbjuda en support.

2015

2018

Företaget växer ytterligare

Företaget har nu ett 20-tal anställda och har flyttat sin verksamhet till större lokaler vid Mariatorget. Nu har företaget genomfört närmare 100 rekryteringar och har fortsatt efterfrågan på konsultuppdrag.

PeopleProvide fortsätter provida företag

Företaget ser framåt. Målet är att se en providare i alla bra bolag.

2025

Kontakta oss

Vi hör av oss till dig snarast!